תחום א’: התנדבות אישית

התנדבות אישית בעמותת איכות בשיקום.

סדנאות, הרצאות או פעילויות חברתיות מיוחדות

אנו מחפשי מתנדבים מוכשרים שמוכנים לתרום שעה מזמנם להעביר סנאות, הרצאות או פעילויות מיוחדות בכלל מחלקות העמותה. למשל – מיומנויות קרייריות או הכרות עם עולם העבודה במסגרות התעסוקה, טאי צ'י או יוגה בהוסטל השיקומי, סנדת יצירה בסדנה המוגנת או כל רעיון אחר – אנו פתוחים להצעות!

הצג הכל >
סגירה

עוזר/ת מדריכ/ה בסדנת תעסוקה מוגנת

הסדנה מהווה מסגרת תעסוקה יצרנית ויצירתית, הכנה לתעסוקה מתקדמת ולימוד כישורים לעצמאות. בסדנאות מייצרים בקו עצמאי מוצרי נוי לחדרי ילדים, באיכות גבוהה למכירה בשוק החופשי. תפקיד המתנדב\ת בסדנא הינו עבודה פרטנית בצמוד למשתקמים על מיומנויות קוגניטיביות/ חברתיות/ מוטוריות במהלך העבודה השוטפת בסדנא.

הצג הכל >
סגירה

חונכות אישית בהוסטל השיקומי ובדיור המוגן

המחלקה מציעה דירות המפוזרות ברחבי חולון ובת ים בהן מתגוררים, כשותפים, מספר מתמודדים עם פגיעה נפשית. במסגרת הדיור מקבלים המתמודדים תמיכה ועזרה בכל הקשור לתהליך השיקומי אותו הם רוצים לעבור, באמצעות שיחות עם עו"סית ופעילות משותפת עם מדריכה שיקומית. תפקיד המתנדב\ת הינו מפגשים אישיים עם מתמודד לשם שיפור חיי הפנאי והחברה שלו. תוכן המפגש תלוי ברצונות הדייר וברעיונות של המתנדב\ת. המטרה הינה ליצור "מודלינג" ליחסי חברות ולאפשר לדייר לחוות את חיי הקהילה.

הצג הכל >
סגירה

מלווה להתנסות תעסוקתית במחלקת אלמו"ג צעירים

התוכנית כוללת תכנית מקיפה להקניית כלים בתחומי חיים שונים לצעירים פגועי נפש. בין היתר התכנית כוללת קורסים לניהול תקציב, ניהול זמן, ניתוח סיפורים אישיים (נרטיב), פסיכודרמה, ועוד. בתוכנית מובנה מסלול המיועד להכנה לעבודה, ובו מתקיימות התנסויות בעבודה רגילה בקהילה כחלק מהתהליך. תפקיד המתנדב\ת הינו ליווי המשתקם במקום ההתנסות, תצפית, התערבות פעילה במהלך העבודה ומתן משוב בסופה, לצורך בניית תהליך יעיל להשתלבות בעבודה.

הצג הכל >
סגירה

תחום ב’: התנדבות קבוצתית

ימי שיא

אנו מזימינים קבוצות סטודנטיאליות, תנועות נוער ויחידות צבא ליזום אירועי שיא חד פעמיים במחלקות העמותה השונות. למשל: משתה פורים, על האש ביום העצמאות, יום ספורט לקבוצת הצעירים או כל רעיון אחר – אנו פתוחים להצעות!

הצג הכל >
סגירה

תחום ג’: אחריות חברתית לעסקים

העסקת עובדים עם פגיעה נפשית בחברה

מרכז איתן ופרויקט אלמו"ג צעירים מחפשים מעסיקים המעוניינים לקלוט לשורותיהם עובדים איכותיים המתמודדים עם פגיעה נפשית למשרות שונות, כמו גם מעסיקים המוכנים לקלוט עובדים בהתנדבות במסגרת התנסויות תעסוקתיות מלוות, המהוות את לב ליבו של תהליך השיקום התעסוקתי בקהילה.

הצג הכל >
סגירה

סיור לימודי בחברה

מסגרות השילוב התעסקותי שלנו מחפשות חברות עסקיות שמעוניינות לערוך סיור לימודי בחברה, במטרה להכיר סביבות תעסוקתיות שונות וללמוד על "יומו של עובד" בחברה.

הצג הכל >
סגירה